+38 (050) 423 70 60

Теплоізоляція

Теплоізоляція є одним з найбільш важливих етапів будівництва, так як завдяки цьому процесу, за допомогою спеціальних матеріалів, знижується передача тепла, забезпечуючи прийнятну температуру в будинку цілий рік. При теплоізоляції стін, даху і підлоги можна значно заощадити на оплаті електроенергії, що витрачається на опалення.

При виборі теплоізоляційних матеріалів слід враховувати ряд факторів. Перш за все потрібно визначити кліматичну зону навколишнього середовища. Різні утеплювачі підходять для різних поверхонь, наприклад, якщо стіни утеплюють і пінопластом, і ватою, то на даху використовують тільки вату. Також деякі утеплювачі вимагають доповнень, наприклад, при утепленні даху мінеральною ватою потрібно ще шар паробарьера. Важливим фактором є товщина утеплювача, його щільність і паро- влагонепроницаемость. Завжди враховуйте місце застосування, яким буде вплив навколишнього середовища на утеплювач, хімічне або механічне вплив. Чи стійкий буде матеріал до температури, яка його оточує.

 

Визначення точки роси для теплоізоляції

Точкою роси називають температуру, при якій міститься в повітрі волога перетворюється в воду (конденсується на поверхнях). Точка з вказаною температурою може знаходиться в приміщенні, зовні будівлі або ж всередині самої стіни. Від її розташування залежить, чи будуть сухими стіни в приміщенні. Точка конденсації залежить від температури і вологості в приміщенні. Внутрішнє утеплення приміщень можна виконувати тільки в разі, якщо після цього стіна виявиться сухою (за винятком різких випадків похолодання, які трапляються нечасто). Для розрахунку точки роси рекомендується порадитися з фахівцями.

Як вибрати теплоізоляцію

Перш ніж купити утеплювач в Слов'янську та інших регіонах, необхідно відповісти на наступні питання:

 • Внутрішній або зовнішній буде теплоізоляція? Це визначає, чи повинен матеріал володіти волого- і морозостійкістю.
 • Яка саме конструкція утеплюється? Від цього залежить щільність утеплювача. Наприклад, максимальної вона буде для покрівлі та фасаду.
 • Яка геометрія поверхні? Деякі конструкції зручніше ізолювати утеплювачами в рулонах, для інших більш підходяща листова теплоізоляція.
 • Які технологічні вимоги висуваються до будівлі? Наприклад, утеплювач для дачі не завжди повинен мати бездоганні технічні показники, такі як жаростійкий теплоізоляція для промислового цеху з підвищеними вимогами в плані пожежної безпеки.
 • Який клімат в регіоні? Від цього залежить тип і товщина матеріалу.

Вибрати утеплювач по області застосування

· Для стін

· Для стелі

· Для статі

· Для покрівлі

· Для труб

· Для фасаду

· Для лазні

· Для повітропроводів

· Для фундаменту

· Для мансарди

· Для гаража

· Для підвалу

· Для веранди

· Для цоколя

· Для перекриттів

· Для вентиляції

· Під сайдинг

· Для вентильованих фасадів

· Для колодязя

· Для каркасного будинку

· Для будинку з бруса

· Для будки

· Для балкона

· Для лоджії

· Для димоходу

Відповіді на популярні питання, що стосуються облаштування теплоізоляції

 • Як різати теплоізоляційні матеріали? Рекомендується використовувати спеціальний ніж для різання утеплювача. Завдяки спеціальній заточування і конструкції такий інструмент дозволяє швидко і без пошкоджень волокна розрізати плити теплоізоляції на частини потрібної форми / розмірів.
 • Яким боком укладається теплоізоляція з фольгою? Відбиває сторона ізолятора повинна бути спрямована в бік теплого приміщення.
 • Яким боком повинна бути пароізоляція до утеплювача? При установці покрівлі плівка пароізоляції кладеться із зовнішнього боку, при внутрішньому утепленні кімнати - всередині приміщення, поверх ізолятора.
 • Що краще: клей або цвяхи? Клей для теплоізоляції дає можливість надійно прикріпити мати утеплювача до рівної поверхні. Дюбель для теплоізоляції теж демонструє високоякісну фіксацію. На відміну від клею, він може використовуватися і для кріплення нещільні матеріалів.
 • Для чого використовується пакувальна стрічка? З її допомогою закриваються стики в теплоізоляції дерев'яних будинків та інших конструкцій. Це сприяє якісній герметизації.
 • Від чого залежить вартість утеплювача? Ціна матеріалу залежить від його складу і технологічних властивостей. Використання дорогих компонентів призводить до збільшення ціни на теплоізоляцію. Але вибір слід проводити за технічними характеристиками і їх відповідності певній задачі, а не за вартістю. Запорукою гарної ціни завжди є оптова закупівля.